Największe spotkanie branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej organizowane jest przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Poprosliliśmy o wypowiedzi na temat targów liderów rynku, wystawców biorących udział w 15 jubileuszowej edycji.

 

ARMACELL POLAND - Robert Barański, Business Manager Central Eastern Europe

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja to największe w Polsce targi poświęcone branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Jako lider w produkcji izolacji Armacell Poland Sp. z o.o. od lat bierze udział w imprezie, mając na uwadze zarówno jej wieloletnią historię, jak również popularność wśród naszych klientów. Atutem wydarzenia są także imprezy towarzyszące – specjalistyczne seminaria, pokazy oraz spotkania, będące okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń. 

 

DAIKIN - Tomasz Dobryniewski, Menadżer Zarządzający

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, to na rynku Polskim jedyne wydarzenie branżowe skupiające tak szeroką grupę z naszej branży. Uczestniczą w nim zarówno czołowi producenci, projektanci, firmy instalacyjne oraz osoby naukowo związane z sektorem HVAC. Jest to unikalna okazja do zapoznania się z nowościami rynkowymi na kolejny sezon. Firma Daikin bardzo poważnie traktuje Forum jako okazję do zaprezentowania swoich unikalnych produktów. W tym roku będą to urządzenia na czynnik R-32,  a w tym również systemy typu Sky Air. Serdecznie zapraszam.

 

DARCO - Łukasz Darłak, Właściciel

Forum Wentylacja aspiruje do tego, by edukować o wentylacji, pokazywać najnowsze trendy, informować o zmianach prawnych, trochę nawet kreować branżę HVAC w Polsce. To bardzo ambitne zadania, które, obserwując ostatnie edycje imprezy, udaje się realizować. Dziś trudno nawet jest powiedzieć, czy Forum  to targi z częścią konferencyjną, czy konferencja z częścią handlową, obie są na tyle rozbudowane, że pewnie spokojnie można byłoby stworzyć dwa wydarzenia.  Tak, czy owak, jeśli ktoś więc chce być na bieżąco z tym co dzieje się na rynku, chce poszerzyć swoją wiedzę − musi być w marcu w Warszawie.

 

GRUPA KLIMA-THERM - Andrzej Walendowicz, Dyrektor ds. Handlowych

 „Forum” to bez wątpienia najbardziej renomowana impreza targowa w naszej branży, która z roku na rok ewoluuje pod względem jakości prezentacji i ekspozycji ze strony samych wystawców, jak i wartości dodanej w postaci wydarzeń towarzyszących − mam na myśli inicjatywy takie jak Arena Technologii, seminaria, czy konkursy branżowe, które uatrakcyjniają wystawę przyciągając coraz większą rzeszę odwiedzających. Dla Grupy KLIMA-THERM targi stanowią niecodzienną okazję do wymiany opinii w gronie wszystkich beneficjentów rynku HVACR w Polsce – producentów, dostawców, instalatorów, jak również inwestorów, projektantów i architektów. Mam nadzieję spotkać się z Państwem na stoisku Grupy KLIMA-THERM, na którym zaprezentujemy sporo ciekawych nowości z portfolio wszystkich naszych kluczowych marek, na czele z urządzeniami FUJITSU oraz KLIMOR.

 

ELEKTRONIKA SA - Małgorzata Maniawska

W targach FWSK uczestniczymy corocznie, od kilkunastu lat.  Za każdym razem są to przygotowane z wielkim pietyzmem i dbałością o formę i treść, pulsujące życiem, barwne, zawodowe spotkania kilku pokrewnych branż HVACR. Corocznie odwiedza je szeroka rzesza zainteresowanych zmianami w branży: projektantów, instalatorów, serwisantów i aktywnych studentów szkół technicznych. Coraz większą popularnością cieszą się seminaria i prezentacje inżynierskie, odbywające się równolegle w 2 salach konferencyjnych targów. Zapraszamy na FWSK 2017 oraz na nasze stoisko !

 

TROX BSH Technik Polska - Piotr Urasiński, Prezes Zarządu

FORUM WENTYLACJA to , moim zdaniem, obecnie najważniejsze wydarzenie targowe w branży wentylacyjnej w Polsce. Swoją pozycję Forum utrwala od 15 lat w atrakcyjnej formule połączenia wystawy z branżowymi wykładami.  Dla zainteresowanych wybraną tematyką istnieje możliwość wysłuchania także innych wykładów oraz zapoznania się z wystawą. Ale przymusu nie ma. Wystawcy natomiast, mają możliwość zaprezentowania swoich ofert stałym i potencjalnym klientom, wzięcia udziału w rywalizacji o najciekawszy produkt, wysłuchania prelekcji jak i wzajemnego spotkania, na co w ciągu roku zazwyczaj nie ma czasu. Siłą Forum są niewątpliwie starania organizatorów, którzy zapewniają ciekawe tematy wykładów, wysoki poziom prelegentów jak i dbają o dobór wystawców. Dla branżystów jest to impreza z tytułem „muszę być”, dlatego po raz 13 z przyjemnością weźmiemy udział w tym wydarzeniu i z góry cieszymy się na czekające nas spotkania.

 

UNIWERSAL - Krzysztof Nowak, Wiceprezes Zarządu

W obecnych czasach w dobie powszechnie królującego internetu i możliwości jakie on przedstawia w zakresie przekazywania informacji techniczno- informacyjnych oraz reklamowych  obawialiśmy się, że forma bezpośredniego spotkania z projektantem i potencjalnym inwestorem będzie utrudniona.  Stowarzyszenie Polska Wentylacja  znalazło jednak na to świetny sposób, organizując co roku Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja Od początku istnienia tej imprezy wiedzieliśmy, że jest to świetnie organizacyjnie i merytorycznie przygotowana forma kontaktu producent- odbiorca, której osoby profesjonalnie zaangażowane w branży,  pominąć po prostu nie mogą.  Dwudniowa pigułka wiedzy, zebranie większości firm wyspecjalizowanych w wentylacji i klimatyzacji jest sygnałem dla nas wszystkich. Firma Uniwersal  uczestniczy w Forum od początku i  uważam  to dzisiaj za obowiązek.  Wszystkich wahających się chciałbym tym samym przekonać, że warto, spotkania z producentami, dystrybutorami, możliwość poznania nowości technicznych, uczestnictwo w bogatym panelu seminaryjnym są po prostu bezcenne.

 

VENTIA - Piotr Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu

Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja to od lat najważniejsza, i ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem, impreza dla branży HVAC na polskim rynku. Wydarzenie jest dokładnie sprofilowane pod względem wystawców, prezentowanych produktów oraz wykładów ekspertów, co gwarantuje odwiedzającym wysoką wartość merytoryczną. Dodatkowo na przestrzeni lat, organizatorzy nabierając doświadczenia, wzbogacają formułę targów o nowe działania, np. Arena Technologii, Strefa Instalatora, itp. Dla firmy VENTIA jest to jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń w życiu firmy.

 

VENTS GROUP - Marek Łojewski, Prezes Zarządu VENTS GROUP

Targi FWSK to przede wszystkim miejsce, gdzie możemy spotkać potencjalnych odbiorców, pokazać im nasze nowości i zachęcić ich do współpracy. Jednocześnie mamy dostęp do wszystkich nowinek rynkowych, możemy porozmawiać z przedstawicielami innych firm, wykonawcami i projektantami. Na seminariach targowych możemy zarówno zdobywać wiedzę o innowacjach, jak również dzielić się nią z innymi – taka wymiana służy rozwojowi naszej branży.