17. edycja najważniejszego wydarzenie dla branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2019 już za nami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom - Gościom, Wystawcom, Prelegentom i Współpracownikom.
Tegoroczne targi zakończyły się dla nas dużym sukcesem. W ciagu dwóch dni odbyły się tysiące spotkań, nawiązano wiele kontaktów, na wykładach odbyło się ponad 70 wystąpień. Kolejny raz potwierdziliśmy, że warto organizować spotkanie branżowe. Pomysł spotkania organizowanego przez branżystów dla branżystów sprawdził się, a dowodem tego jest Państwa liczna obecność. Dziękujemy.

 

STATYSTYKI:

182 wystawców z Polski i z zagranicy

6500 uczestników 

10500 m2 powierzchni targowej

 

PROFIL ODWIEDZAJĄCYCH - Branża

49% - Wentylacja   45% - Klimatyzacja i Chłodnictwo 6% - Inni Specjaliści

 

 

WYDARZENIA TARGOWE 2019:

 

STREFA INSTALATORA

Po raz kolejny na targach FORUM WENTYLACJA SALON KLIMATYZACJA zorganizowaliśmy specjalną strefę dedykowaną branżystom – instalatorom systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Strefa Instalatora była wydzielonym miejscem pośród ekspozycji targowej, w której mozna było podnieść swoje umiejętności zawodowe, a także zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. W tegorocznej Strefie udział wzięli: AGMET, B&L INTERNATIONAL, BH-RES, ELEKTRONIKA SA, GIZO, HILTI, IBP/CONNEX BANNIGER, IMI HYDRONIC, PROZON, SMAY, VENTERMO, VENTS GROUP.

                                                                                                          

 

Zobacz więcej informacji

 

ARENA TECHNOLOGII

KLIMATYZATORY SPLIT oraz URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE 

Arena Technologii miała  dwa odrębne tematy: Klimatyzatory SPLIT oraz Urządzenia Wielofunkcyjne m.in. Centrale wentylacyjne z pompami ciepła, Pompy ciepła z funkcją wentylacji, Rewersyjne pompy ciepła. W Arenie prezentowo urządzenia wystawców targów, zgodne z tematami Areny.

W Arenie swoje produkty pokazali: DAIKIN, ELEKTRONIKA, FREE, SCROL, HESTOR, NIBE, VENTIA, VENTS GROUP, VERANO

 

Zobacz produkty pokazywane w Arenie

 

 

KONKURS NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2019

W konkursie Najciekawszy Produkt 2019 wystawcy zaprezentowali swoje nowości wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2018 roku. Zgłoszono 41 produktów w trzech kategoriach: wentylacja, klimatyzacja i chłodnictwo.

Głosowanie odwiedzających na najciekawszy produkt targów odbywało się w dniach 5 - 6 marca 2019.

Produkty, które zwyciężyły w Konkursie Najciekawszy Produkt 2019: 

W kategorii WENTYLACJA:

REGULATOR VAV RVL-R - zgłoszony przez firmę SMAY SP. Z O. O. - zobacz zwycięski produkt

W kategorii KLIMATYZACJA:

KLIMATYZATOR KASETONOWY Z NAWIEWEM OBWODOWYM Z CZARNYM PANELEM DEKORACYJNYM FCAGH-H + RZAG-MV1/MY1 + BYCQ140EGFB - zgłoszony przez firmę DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND SP. Z O. O. - zobacz zwycięski produkt

W kategorii CHŁODNICTWO:

AGREGAT WODY LODOWEJ AQUACOOL GREEN F - zgłoszony przez firmę PPH COOL DARIA KALINOWSKA - zobacz zwycięski produkt

 

 

Zobacz produkty zgłoszone do konkursu

 

SEMINARIA EKSPERCKIE

W czasie dwóch dni, równolegle z targami, odbywały się specjalistyczne seminaria, warsztaty, wystąpienia.

Zaprezentowano ponad 70 wystąpień.

 

 

Zobacz ramowy program seminariów

 

WARSZTATY PROJEKTANTA

 

Prezentacja projektów instalacji wentylacji i klimatyzacji zrealizowanych w latach 2017-2018 i zgłoszonych do nagrody branżowej Stowarzyszenia Polska Wentylacja - PASCAL 2019. Ideą nagrody PASCAL 2019 jest promowanie myśli inżynierskiej, wskazywanie dobrych wzorów, honorowanie augtorów instalacji - osób i firm - za wyróżniające się koncepcje projektowe oraz rzetelność zawodową.

Nagroda PASCAL - więcej

 

STREFA WIEDZY

W Strefie wiedzy, której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja, można było zaopatrzyć się w literaturę fachową w stoisku Księgarnia SPW, zapoznać się z projektami instalacji zgłoszonymi do Nagrody Pascal 2019 oraz razem z nami świętować jubileuszowe 50 wydanie magazynu CYRKULACJE.

W Strefie Wiedzy zorganizowano także prezentację wszystkich produktów zgłoszonych do Konkursu Najciekawszy Produkt 2019.