16. edycja najważniejszego wydarzenie dla branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2018 już za nami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom - Gościom, Wystawcom, Prelegentom i Współpracownikom.
Tegoroczne targi zakończyły się dla nas dużym sukcesem. W ciagu dwóch dni odbyły się tysiące spotkań, nawiązano wiele kontaktów, na wykładach odbyło się ponad 80 wystąpień. Kolejny raz potwierdziliśmy, że warto organizować spotkanie branżowe. Pomysł spotkania organizowanego przez branżystów dla branżystów sprawdził się, a dowodem tego jest Państwa liczba obecność. Dziękujemy.

 

STATYSTYKI:

181 wystawców z Polski i z zagranicy

6000 uczestników z 18 krajów

9500 powierzchni targowej

 

PROFIL ODWIEDZAJĄCYCH - Branża

51% - Wentylacja   42% - Klimatyzacja  7% - Inni Specjaliści

 

 

WYDARZENIA TARGOWE 2018:

 

STREFA INSTALATORA

Po raz kolejny na targach Stowarzyszenie Polska Wentylacja zorganizowaliśmy specjalną strefę dedykowaną branżystom – instalatorom systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Strefa Instalatora była wydzielonym miejscem pośród ekspozycji targowej, w której mozna było podnieść swoje umiejętności zawodowe, a także zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. W tegorocznej Strefie udział wzięli: AGMET, B&L INTERNATIONAL, BH-RES, ELEKTRONIKA SA, HILTI, PROZON, SMAY, VENTERMO, VENTS GROUP oraz PEUGEOT.

                                                                                                          

 

Zobacz więcej informacji

 

ARENA TECHNOLOGII

KLIMATYZATORY SPLIT oraz CENTRALE WENTYLACYJNE z odzyskiem ciepła o wydajności do 1000 m3/h

Arena Technologii miała  dwa odrębne tematy: Klimatyzatory SPLIT oraz Centrale wentylacyjne o wydajności do 1000m3/h. W Arenie prezentowo urządzenia wystawców targów, zgodne z tematami Areny.

W Arenie swoje produkty pokazali: ACTION ENERGY, AERECO WENTYLACJE, ALEXA DYSTRYBUCJA, ALNOR SYSTEMY WENTYLACJI, CLIMA GOLD, ELEKTRONIKA SA, FREE POLSKA, FRAPOL, GRUPA KLIMA-THERM, HARMANN POLSKA, HESTOR, KLIMA-THERM, LINDAB, VENTERMO, VENTIA, VENTS GROUP, SCROL, ZEHNDER

 

Zobacz produkty pokazywane w Arenie

 

 

KONKURS NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2018

W konkursie Najciekawszy Produkt 2018 wystawcy zaprezentowali swoje nowości wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2017 roku. Zgłoszono 56 produktów w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja.

Głosowanie odwiedzających na najciekawszy produkt targów odbywało się w dniach 27-28 lutego 2018.

W kategorii WENTYLACJA zwyciężyło Urządzenie wentylacyjno-chłodzące OXYCOM IntrCooll - zgłoszone przez firmę IGLOTECHNIK - zobacz zwycięski produkt

W kategorii KLIMATYZACJA zwyciężył Klimakonwektor zintegrowany z rekuperatorem DOUBLE - zgłoszony przez firmę ALEXA DYSTRYBUCJA - zobacz zwycięski produkt

 

 

Zobacz produkty zgłoszone do konkursu

 

SEMINARIA EKSPERCKIE

W czasie dwóch dni, równolegle z targami, odbywały się specjalistyczne seminaria, warsztaty, wystąpienia.

Zaprezentowano ponad 80 wystąpień.

 

 

Zobacz ramowy program seminariów

 

WARSZTATY PROJEKTANTA

 

Prezentacja projektów instalacji wentylacji i klimatyzacji zrealizowanych w latach 2016-2017 i zgłoszonych do nagrody branżowej Stowarzyszenia Polska Wentylacja - PASCAL 2018. Ideą nagrody PASCAL 2018 jest promowanie myśli inżynierskiej, wskazywanie dobrych wzorów, honorowanie augtorów instalacji - osób i firm - za wyróżniające się koncepcje projektowe oraz rzetelność zawodową.

Nagroda PASCAL - więcej

 

STREFA WIEDZY

W Strefie wiedzy, której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja, można było zaopatrzyć się w literaturę fachową w stoisku Księgarnia SPW, zapoznać się z projektami instalacji zgłoszonymi do Nagrody Pascal 2018 oraz wziąć udział w konkursie dwumiesięcznika CYRKULACJE.

W Strefie Wiedzy zorganizowano także prezentację wszystkich produktów zgłoszonych do Konkursu Najciekawszy Produkt 2018.