Powiększa się lista wystawców targów FWSK2018

W 16. edycji targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2018 udział w imprezie potwierdziło już 132 wystawców z Polski i z zagranicy.

Do zamknięcia listy wystawców pozostał jeszcze ponad miesiąc a my mamy ponad 85% zajętej powierzchni targowej – zauważa  organizator targów Tomasz Trusewicz, Dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Widzimy, że targi wzbudzają duże zainteresowanie branży, zwiększa się powierzchnia stoisk a wystawcy zapowiadają nowości i premiery produktów dedykowanych branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej.

Wiosna po raz kolejny należeć będzie do naszej branży a Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja będzie okazją do poznania oferty handlowej na nadchodzący sezon, dlatego też zapraszamy wszystkich branżystów do odwiedzenia targów w dniach 27-28 lutego 2018r.

 

Listę firm już zgłoszonych na targi można zobaczyć tutaj (zgłoszenia na dzień 12.12.2017r.)

Znamy datę targów na 2018 rok

W dniach 27-28 lutego 2018r. odbędzie się 16 edycja Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA.

Najważniejsze wydażenie branżowe skupiające w jednym miejscu przedstawicieli branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnei i chłodniczej odbędzie się tradycyjnie na wiosnę w Warszawie. W edycji 2017 wzięło udział 182 wystawców z Polski i z zagranicy oraz 6100 odwiedzających z 22 krajów. Targom co roku towarzyszą wydarzenia specjalne: Arena Technologii - miejsce prezentacji produktów różnych producentów, Strefa Instalatora - z praktycznymi pokazami, konkurs Najciekawszy Produkt - w którym odwiedzający głosują na zgłoszone do konkursu produkty oraz Seminaria - z bogatym programem merytorycznym.

 

REKORDOWE targi FWSK 2017 już za nami

15 jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej zakończyła się dużym sukcesem. Były to największe targi od 15 lat z rekordową liczbą wystawców, rekordową liczbą uczestników, rekordową powierzchnią targów oraz rekordową liczbą wydarzeń towarzyszących targom.

Targi odbyły się w dniach 7-8 marca 2017r. w Warszawie i były największym w Polsce wydarzeniem dedykowanym branżom: wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Gośćmi targów byli: producenci, dystrybutorzy, projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, architekci, inwestorzy, przedstawicieli firm wykonawczych, pracownicy naukowi, przyszli inżynierowie oraz przedstawiciele organizacji i mediów branżowych.

W targach udział wzięło 182 wystawców oraz 6000 gości. Odwiedzający reprezentowali  22 kraje: Austrię, Belgię, Białoruś, Chiny, Chorwację, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Holandię, Litwę, Łotwę, Niemcy, Norwegię, Polskę, Słowację, Szwecję, Ukrainę, USA, Wielką Brytanię i Włochy.

Profil odwiedzających ze względu na branżę:

50% specjaliści z dziedziny wentylacji

40% specjaliści z dziedziny klimatyzacji

10% inni specjaliści branżowi

 

Więcej informacji - tutaj

Rozpoczęły się targi Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja

182 wystawców, bogata ekspozycja targowa, seminaria, warsztat projektanta, warsztaty chłodnicze, akademia CAD, Konkurs Najciekawszy Produkt, Strefa Instalatora, Arena Technologii to tylko część atrakcji czekających na odwiedzających targi.

Punktualnie o godzinie 9.00 w Warszawie rozpoczęły się 15 jubileuszowe Międzynarodowe Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej. Przez dwa dni będzie można spotkać w jednym miejscu 182 wystawców z Polski i z zagranicy, zapoznać się z ofertą na nadchodzący sezon, wziąć udział w seminariach eksperckich, doskonalić swoje umiejętności w Strefie Instalatora, zobaczyć ekspozycję systemów VRF i wentylatorów oddymiających w Arenie Technologii, zagłosować w konkursie Najciekawszy Produkt, poznać najnowsze rozwiązania techniki wentylacyjnej i klimatyzacyjnej zgłoszone do nagrody Pascal 2017, wziąć udział w warsztatach chłodniczych, warsztatach doskonalenia umiejętności projektowania CAD.

Wszystkich branżystów zapraszamy do odwiedzenia targów. Bilety wstępu dostępne są w kasach targowych.

Bilet wstępu - 30 zł, Bilet ulgowy (za okazaniem legitymacji studenckiej)- 10 zł

Godziny targów:

7 marca - 09.00 - 17.00.

8 marca - 09.00 - 16.00

Miejsce targów:

Centrum MT Polska, ul. Marsa 56C, Warszawa

SEMINARIA EKSPERCKIE

Merytoryczna wiedza dla profesjonalistów

Stowarzyszenie Polska Wentylacja zaprasza na dwudniowe seminaria, które odbędą się w dniach 7 i 8 marca w ramach targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2017. Wykłady, prezentacje, warsztaty i pokazy odbywać się będą w dwóch salach równocześnie oraz w Strefie Instalatora i Strefie Wiedzy Stowarzyszenia Polska Wentylacja.

Bilet wstępu na targi jest ważny 2 dni i umożliwia udział we wszystkich wydarzeniach targowych. Szczegółowy program seminariów tutaj.

WENTYLATORY ODDYMIAJĄCE prezentacja produktów

Tegoroczna Arena Technologii będzie miejscem prezentacji dwóch tematów WENTYLATORY ODDYMIAJĄCE oraz SYSTEMY VRF.

Wentylatory służące oddymianiu znajdują zastosowanie we wszelkiego typu budynkach, a ich różnorodność umożliwia realizację wielu koncepcji projektowych. Wszystkie muszą spełniać rygorystyczne wymagania formalne i techniczne. Swoje urządzenia w Arenie pokażą:

AERECO WENTYLACJA, HARMANN POLSKA, FUWK KONWEKTOR, LINDAB, SCHAKO, SCROL, VENTIA, VENTS GROUP, VENTURE INDUSTRIES. Więcej tutaj.

SYSTEMY VRF prezentacja produktów

Tegoroczna Arena Technologii będzie miejscem prezentacji dwóch tematów SYSTEMY VRF oraz WENTYLATORY ODDYMIAJĄCE

Systemy klimatyzacyjne typu VRF zyskały w ostatnich latach dużą popularność skutecznie konkurując z technologią wody lodowej. W Arenie Technologii w jednym miejscu będzie można zobaczyć i porównać urządzenia takich firm jak: DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND, ELEKTRONIKA SA, FREE POLSKA, HTS POLSKA, JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, KLIMA-THERM, MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE. Więcej informacji tutaj.

Tańsze bilety on-line

Kup bilet taniej on-line. Nie czekaj w kolejce do rejestracji.

UWAGA - aby ułatwić zakup biletów i szybkie wejście na targi proponujemy rejestrację i opłacenie biletu on-line. Rejestrując się na stronie http://rejestracja.forumwentylacja.pl można dokonać płatności przelewem on-line,  kartą kredytową, a także wybrać opcję płatności zwykłym przelewem internetowym lub tradycyjnym.

Każdy kto opłaci bilet on-line otrzymuje do wydrukowania imienną kartę wstępu oraz fakturę (o ile zostaną wypełnione odpowiednie dane). Samodzielnie wydrukowany identyfikator pozwala na bezpośrednie wejście na targi, bez oczekiwania w kolejce do rejestracji.

Ceny biletów wstępu:

 • Dwudniowa, imienna karta wstępu, dla osób zarejestrowanych, bilet zakupiony przed targami on-line - 20 zł
 • Dwudniowa, imienna karta wstępu, dla osób zarejestrowanych, bilet zakupiony w kasach targowych - 30 zł
 • Dwudniowa karta wstępu dla osób nie zarejestrowanych - 40 zł

Powiększa się liczba wystawców

Już 160 wystawców zgłosiło swój udział w targach.

Cały czas powiększa się lista wystawców zgłoszonych do udziału w 15 jubileuszowej edycji targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja. Na stronie internetowej targów, można zobaczyć wszystkie zgłoszone firmy, a także skorzystać z wyszukiwarki grup produktów.

 

Już 123 wystawców zgłosiło swój udział w targach 2017

W jubileuszowej 15. edycji targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2017 swój udział w imprezie potwierdziło już 123 wystawców z Polski i z zagranicy.

Targi FORUM WENTYLACJA–SALON KLIMATYZACJA 2017odbędą się w dniach 7-8 marca 2017r. w Warszawie,w centrum MT Polska. Jest to największa w Polsce specjalistyczna impreza dedykowana branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, w której udział biorą projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy, firmy wykonawcze, architekci, producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele uczelni technicznych oraz przyszli inżynierowie.

Cieszy nas zainteresowanie branży naszym wydarzeniem – zaznacza organizator targów Tomasz Trusewicz, Dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Do zamknięcia listy wystawców pozostał jeszcze ponad miesiąc, a my mamy już ponad 80% zajętej powierzchni targowej. Zauważamy znaczący wzrost dużych stoisk, co nas jako organizatora bardzo cieszy, gdyż świadczy o tym, że firmy będą pokazywały nowości i rozwiązania techniczne dedykowane branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Wiemy, że zapowiadane są premiery nowych urządzeń, przygotowywane są nowe oferty na nadchodzący sezon. Marzec będzie najlepszym miesiącem na zapoznanie się ofertą przygotowaną dla naszej branży, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich branżystów do zarezerwowania sobie w kalendarzu daty 7-8 marca 2017!

Listę firm już zgłoszonych na targi można zobaczyć tutaj (zgłoszenia na dzień 16.12.2016r.)

 

15 Jubileuszowa edycja targów

Już po raz 15-sty w jednym miejscu w Warszawie, spotka się cała branża wentylacyjna, klimatyzacyjna i chłodnicza.

15-sta Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej odbędzie się w dniach 7 - 8 marca 2017 w Warszawie. Będzie to największe spotkanie profesjonalistów, które gromadzi w jednym miejscu prawie 6 000 branżowych specjalistów z 20 państw. Prezentacja nowości produktowych, Arena Technologii poświęcona systemom VRF oraz wentylatorom oddymiającym, Konkurs Najciekawszy Produkt 2017, Strefa Instalatora z pokazami i konkursami, dwudniowy blok seminariów oraz prezentacja laureatów nagród Delta, Pascal - to najważniejsze wydarzenia, jakie będą towarzyszyły targom w 2017 roku. Warto zapisać w kalendarzu te daty: 7 - 8 MARCA 2017!

 

Rekordowe targi 2016

Rekordowa liczba wystawców, rekordowa liczba uczestników, rekordowa powierzchnia targów, rekordowa liczba produktów zgłoszonych do Konkursu, dwie Areny Technologii, Strefa Instalatora, Strefa Wiedzy SPW, Warsztaty Projektanta, Warsztaty Chłodnicze, Akademia BIM/CAD to w skrócie podsumowanie zakończonych targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2016.

14. edycja targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2016 odbyła się w Warszawie w dniach 1-2 marca 2016r. Było to największe w Polsce spotkanie dedykowane branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej.

172 wystawców, prawie 6000 gości z 20 państw, stoiska i wydarzenia targowe na ponad 8000 mkw powierzchni targowej.

W zakończonej edycji  targów udział wzięło 5.900 uczestników z Polski i z za granicy. Odwiedzający reprezentowali 20 krajów: Belgię, Białoruś, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię,  Francję, Hiszpanię, Holandię, Kuwejt, Litwę, Łotwę, Niemcy, Norwegię, Polskę, Słowację, Szwecję, Ukrainę,  Wielką Brytanię i Włochy.

Gościliśmy na targach producentów, dystrybutorów, projektantów, instalatorów, użytkowników instalacji, architektów, inwestorów, przedstawicieli firm wykonawczych, pracowników naukowych, przyszłych inżynierów, przedstawicieli organizacji i mediów branżowych.

Już jutro 1 marca rozpoczyna się rekordowe Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2016

Będzie to rekordowa edycja targów i największe wydarzenie branżowe dedykowane branży, gdzie w jednym miejscu będzie można zobaczyć ofertę ponad 170 producentów i dystrybutorów z kraju i z zagranicy.

Oferta branży na nadchodzący sezon, prezentacja zgromadzonych w jednym miejscu 11 sekcyjnych central wentylacyjnych, pompy ciepła różnych producentów, 64 nowych produktów zgłoszonych do Konkursu, Strefa Instalatora z pokazami i konkursami dla instalatorów, warsztaty projektanta, warsztaty chłodnicze, Akademia BIM/CAD, prezentacja projektów zgłoszonych do nagrody Pascal, blok dwudniowych seminariów to atrakcje, które czekają na odwiedzających targi w tym roku.

Wszystkich odwiedzających, którzy nie zarejestrowali się online, a chcieliby odwiedzić targi zapraszamy bezpośrednio do Centrum Targowego. Na miejscu będzie można zarejestrować się  i kupić bilet.

Do zobaczenia na Forum 2016!

Aż 64 nowe produkty zgłoszone do Konkursu

Konkurs Najciekawszy Produkt 2016 zagłosuj i wygraj tablet.

W ramach produktów i urządzeń zgłoszonych do tegorocznej edycji Konkursu Najciekawszy Produkt wystawcy pokażą aż 64 nowości. Są to nowe rozwiązania, które zostały wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2016 roku. 

Wszyscy odwiedzający mogą oddać swój głos na wybrany przez siebie produkt. W konkursie zwyciężają produkty, które uzyskają najwięcej głosów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 2 marca w strefie konkursu na terenie targów.

To będzie rekordowa edycja targów

Aż 170 wystawców z Polski i z zagranicy pokaże swoją ofertę produktów i usług dedykowanych branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej.

Bijemy kolejny rekord! 170 wystawców z Polski i z zagranicy, dwie Areny Technologii a w nich: pompy ciepła oraz sekcyjne centrale wentylacyjne, dwa dni seminariów, podczas których odbywać się będą wykłady i prezentacje, warsztaty projektanta, warsztaty chłodnicze oraz Akademia BIM, nowe wydarzenie na targach: Strefa Instalatora w której odbywać się będą praktyczne pokazy i konkursy i aż 63 nowości zgłoszone do Konkursu Najciekawszy Produkt 2016.

Sekcyjne centrale wentylacyjne

Duże centrale wentylacyjne będzie można zobaczyć z bliska.

Arena Technologii poświęcona sekcyjnym centralom wentylacyjnym będzie miejscem prezentacji 11 urządzeń różnych producentów i dystrybutorów. Najdłuższa centrala będzie miała ponad 4 metry długości a najwyższa centrala będzie miała prawie 3 metry! Ze zwględu na gabaryty prezentowanych urządzeń Arena zlokalizowana będzie w pobliżu sal konfernecyjnych.

ARENA TECHNOLOGII - SEKCYJNE CENTRALE WENTYLACYJNE

 • Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła VEBAR WS – BARTOSZ
 • Centrala wentylacyjna HYGCOND – BERLINERLUFT
 • Centrala wentylacyjna X-CUBE COMPACT R-1300 – BSH TECHNIK POLSKA
 • Centrala wentylacyjna EKOZERIR S1R – EKOZEFIR
 • Centrala wentylacyjna JEVEN CookAir - JEVEN
 • Centrala wentylacyjna MCKS-CPR-HPM – KLIMOR
 • Centrala wentylacyjna SmartAir SW50+ -LINDAB
 • Centrala wentylacyjna KOMFOVENT VERSO RHP-10 – VENTIA
 • Centrala wentylacyjna bezszkieletowa AIRVENTS AVPO3 – VENTS-GROUP
 • Centrala wentylacyjna ZEHNDER ComfoAir XL 800 – ZEHNDER POLSKA

 

Zapraszamy do odwiedzenia ARENY TECHNOLOGII  2016.

Pompy ciepła w Arenie Technologii

Nowością tegorocznych targów Forum Wentylacja- Salon Klimatyzacja 2016 będzie zorganizowanie dwóch, specjalnych stref prezentacyjnych o odrębnych tematach: pompy ciepła i sekcyjne centrale wentylacyjne.

Już od wejścia na targi wszystkich odwiedzających chcących zobaczyć produkty zgromadzone w Arenach będą prowadziły specjalne oznaczenia, zgodne z logo Areny. Pierwsza Arena zlokalizowana będzie w połowie ekspozycji targowej i będzie prezentowała pompy ciepła aż 10 producentów i dystrybutorów.W zorganizowanym na terenie Areny Technologii  punkcie konsultacyjnym specjaliści z PORT PC będą udzielali fachowych porad dotyczących projektowania, montażu i eksploatacji pomp ciepła.

ARENA TECHNOLOGII - POMPY CIEPŁA

 • Powietrzna pompa ciepła DVI ENERGI - ALTERNATYWNE SYSTEMY KOMFORTU
 • Hybrydowa pompa ciepła DAIKIN ALTHERMA - DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND
 • Ekologiczna pompa ciepła powietrze-woda Q-ton - ELEKTRONIKA SA
 • OnyX3Experience centrala z pompą ciepła - FRAPOL
 • Pompa ciepła ALPHA INNOTEC seria ALIRA LWD (50/70/90) - HYDRO-TECH
 • Pompa ciepła ALPHA INNOTEC seria ALTERRA SW 302H3- HYDRO-TECH
 • Pompa Ciepła AWHP LG THERMA V MONOBLOK- KLIMA
 • Domowa pompa ciepła FUJITSU WATERSTAGE - KLIMA-THERM
 • System BIAWAR Multisplit z pompą ciepła - NIBE - BIAWAR
 • System grzewczo-chłodząco-wentylacyjny na bazie pompy ciepła NIBE - NIBE - BIAWAR
 • Kompaktowa pompa ciepła typu powietrze-woda NEXUS14 - SUNEX
 • Wielofunkcyjny regulator do pomp ciepła ecoTRONIC - PLUM

Zapraszamy do odwiedzenia ARENY TECHNOLOGII  2016.

 

Zarejestruj swój udział na targach i seminariach.

Zarejestruj udział, kup bilet, zaoszczędzisz czas.

Wcześniejsza rejestracja to szybkie wejście na targi

Wszystkich odwiedzających wybierających się na targi zapraszamy do skorzystania z możliwości wcześniejszej rejestracji  oraz zakupu online biletu. Taka forma rejestracji to oszczędność czasu i wejście na teren ekspozycji targowej z pominięciem punktów rejestracyjnych.

Na stronie www.forumwentylacja.pl wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy a następnie dokonać opłaty online lub przelewem pocztowym. Zwrotnie, na podany wcześniej adres e-mail, przesłany będzie bilet wstępu – imienny identyfikator. Z samodzielnie wydrukowanym biletem – identyfikatorem można od razu przejść przez bramki targowe, unikając kolejek w punktach rejestracji.

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają pakiety dla zwiedzających zawierające: Katalog Wystawców, płytę CD z prezentacjami wystawców oraz prezentacjami  nowych urządzeń i produktów zgłoszonych do Konkursu Najciekawszy Produkt 2016 a także najnowsze wydanie magazynu Cyrkulacje.

Tradycyjnie, w kasach targowych będzie również można dokonać zakupu biletu gotówką.

Już ponad 150 wystawców zgłosiło swój udział na Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2016

Zapowiada się rekordowa edycja targów.

Już ponad 150 Wystawców - liderów branży potwierdziło swój udział w marcowej edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2016. Zapowiada się kolejny rekord, zarówno pod względem ilości wystawców, jak i wielkości targów.

Wielu wystawców powiększyło swoje stoiska, aby zaprezentować  na targach najnowszą ofertę produktów i usług dedykowanych branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Zapowiadane są premiery nowych urządzeń, przygotowywane są oferty i cenniki  na nadchodzący sezon.

Listę firm obecnych na targach można zobaczyć tutaj (zgłoszenia na dzień 24.01.2016)

ZNAMY DATĘ TARGÓW w 2016 roku

14. edycja Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2016 odbędzie się w dniach 1-2 marca 2016r. w Warszawie.

Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej to największa w Polsce specjalistyczna impreza dedykowana branży, w której udział biorą projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy, firmy wykonawcze, architekci, producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele uczelni technicznych oraz studenci - przyszli inżynierowie. Targi połączone są  z dwudniowym cyklem merytorycznych seminariów.

Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja to:

- Spotkanie całej branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej - w edycji 2015 udział wzięło ponad 4100 profesjonalistów z 18 krajów

- Prezentacja oferty liderów rynku

- Promocja nowych produktów – w czasie Forum organizowany jest Konkurs Najciekawszy Produkt

- Strefa prezentacji – Arena Technologii, w której zaprezentowane zostaną pompy ciepła i sekcyjne centrale wentylacyjne.

- 2-dniowe, dostępne dla wszystkich odwiedzających, wykłady i prezentacje

- Platforma nawiązywania nowych kontaktów biznesowych

Wielki sukces edycji 2015

Tegoroczne targi - 13. edycja - były wyjątkowe pod wieloma względami.

13. edycja Międzynarodowych Targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2015 już za nami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami - odwiedzającym, wystawcom, prelegentom i wszystkim , którzy przyczynili sie do naszego sukcesu. Tegoroczne targi były wyjątkowe pod wieloma względami.

Rekordowa liczba wystawców – aż 151 firm, rekordowa liczba odwiedzających  - ponad 4000  osób, rekordowa liczba wystąpień i prezentacji – aż 68, rekordowa powierzchnia targów – ponad 6 000 mkw.

Serdecznie zapraszamy do spotkania z nami za rok na Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2016. 

NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2015

Poznaj zwycięzców konkursu rozegranego podczas Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2015

W tegorocznej edycji konkursu NAJCIEKAWSZY PRODUKT, przeprowadzanego podczas Forum Wentylacja- Salon Klimatyzacja 2015 wzięło udział 47 prouktów, zgłoszonych w 3 kategoriach tematycznych. Wszystkie produkty sa nowościami rynkowymi. Zostały wprowadzone do obrotu w Polsce nie wcześniej niż w stczniu 2014.

O wyborze zwycięzcy zdecydowali zwiedzający oddający głosy. Każdy mógł oddać jeden głos w każdej kategorii.

Zwycięzcami zostały produkty:

Kategoria WENTYLACJA

OBROTOWA NASADA TURBOWENT SOLARNY, zgłoszony przez firmę DARCO Sp. z o.o. więcej o produkcie

Kategoria KLIMATYLACJA

KLIMATYZATOR FUJITSU SPLIT KASETONOWY Z NAWIEWEM OBWODOWYM, zgłoszony przez firmę KLIMA-THERM S. A. więcej o produkcie

Kategoria BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE

WENTYLATOR STRUMIENIOWY PIRAX, zgłoszony przez firmę HARMANN POLSKA Sp. z o.o. więcej o produkcie

Na zakończenie targów uroczyście ogłoszono wyniki konkursu i wręczono dyplomy.

 

Nagrody branżowe rozdane

Podczas tegorocznej edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, organizowanego przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja, odbyła się uroczysta Gala Branżowa. W obecności 400 gości ogłoszono laureatów Nagród branżowych przyznawanych przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja.

Podczas tegorocznej edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, organizowanego przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja, odbyła się uroczysta Gala Branżowa. W obecności 400 gości ogłoszono laureatów Nagród branżowych przyznawanych przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Po raz pierwszy Stowarzyszenie przyznało nagrody DELTA, PASCAL oraz nagrody specjalne Zarządu. Nagrody są wyrazem uznania dla osiągnięć firm i osób - dostawców urządzeń i technologii, biur projektów, a także wyróżniających się osobowości branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

Nagrodzono:

9 firm  statuetkami DELTA 2015:

ALFACO POLSKA Sp. z o.o., BELIMO SIŁOWNIKI S.A., BEIJER REF POLSKA Sp. z o.o., EBM-PAPST POLSKA Sp. z o.o., FRAPOL Sp. z o.o., HALTON Sp. z o.o., INWEST KLIMA, VENTIA Sp. z o.o., ZYMETRIC Sp. z o.o.

3 biura projektów statuetkami PASCAL 2015:

POL-CON CONSULTING Sp. z o.o., WSP POLSKA Sp. z o.o. z, BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o.oraz 3 wyróżniające się osoby.

3 osobowości branżowe:

Maciej Głogowski, Grzegorz Mars, Józef Darłak

 

Więcej o nagrodach i gali branżowej

Bogaty program seminaryjny

W ciągu 2 dni odbędzie się ponad 60 wykładów i prezentacji technicznych.

Podczas targów FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA odbywa się dwydniowy cykl seminariów skierowanych głównie do projektantów i wykonawców instalacji. W najbliższej edycji podczas seminariów, w ciągu 2 dni, odbędzie się ponad 60 wykładów i prezentacji technicznych. Tematyka obejmuje zagadnienia prawne i techniczne, jest podzielona na bloki tematyczne.

Nowością części seminaryjnej będą WARSZTATY CHŁODNICZE organizowane przy współpracy merytorycznej Fundacji PROZON. Jest to spotkanie dla techników chłodnictwa.

Szczegółowy program seminariów można znaleźć tutaj

Konkurs NAJCIEKAWSZY PRODUKT

Blisko 50 nowości rynkowych zgłoszono do konkursu NAJCIEKAWSZY PRODUKT. Zwiedzający targi wybiorą swoich faworytów.

Konkurs NAJCIEKAWSZY PRODUKT służy promocji nowych rozwiązań technicznych. Wystawcy zgłaszają swoje wyroby i usługi w trzech kategoriach tematycznych: WENTYLACJA, KLIMATYZACJA, BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 50 nowości rynkowych. Zwiedzający targi wybiorą swoich faworytów. Każdy może oddać po jednym głosie w każdej kategorii. Do głosowania służą imienne identyfikatory, które otrzują wszyscy zwiedzający.

Zachęcamy do głosowania. Każdy głosujący bierze udział w losowaniu upominków ufundowanych przez organizatora - Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Do wygrania upominki - między innymi tablety.

Listę zgłoszonych do konkursu można znaleźć tutaj

ARENA TECHNOLOGII

KLIMATYZATORY i WENTYLATORY DACHOWE. Zapraszamy do specjalnej strefy prezentacyjnej, w której można porównać bezpośrednio kilkadziesiąt produktów.

Zapraszamy zwiedzających do specjalnej strefy prezentacyjnej, w której można porównać bezpośrednio kilkadziesiąt produktów. Temat przewodni Areny Technologii 2015 to KLIMATYZATORY oraz WENTYLATORY DACHOWE. Arena Technologii zlokalizowana jest w centralnej części wystawy i stanowi otwartą przestrzeń łatwo dostępną dla zwiedzających. Produkty są wyeksponowane w sposób umożliwający każdemu zwiedzającemu obejrzenie ich z bliska.

Na zwiedzających będzie czekać także specjalnie opracowana broszura, w której zebrano dane techniczne prezentwanych urządzeń.

Więcej o ARENIE można dowiedzieć się tutaj

Bezpłatna kalibracja urządzeń na targach

Zachęcamy do skorzystania z usługi kalibracja urządzeń na targach.

Podczas tegorocznego Forum Wentylacja firma B&L International umożliwi bezpłatne wzorcowanie do trzech mierników wilgotności i temperatury. 

Sprawdzenie zostanie przeprowadzone za pomocą przenośnej komory klimatycznej typu HygroGen2 szwajcarskiej firmy Rotronic.

Zapraszamy odwiedzających wystawę do zabrania swoich przyrządów pomiarowych i skorzystania z usługi.

Zapraszamy do Czytelni Norm

Czytelnia norm przygotowana przez Polski Komitet Normalizacyjny i Stowarzyszenie Polska Wentylacja

W stoisku czytelni możliwy będzie dostęp do Polskich Norm, dokumentów ze zmianami do Polskich Norm oraz Polskich Dokumentów Normalizacyjnych. Odwiedzający czytelnię otrzymają kupony rabatowe  ważne także po targach na zakup Polskich Norm przez sklep internetowy.

 

 

Warsztaty chłodnicze

Spotkanie dla techników chłodnictwa z okazji polskiej premiery projektu Real Alternatives.

Warsztaty Chłodnicze - spotkanie dla techników chłodnictwa z okazji polskiej premiery projektu Real Alternatives

 

 

 

 

Partnerem merytorycznym warsztatów jest Fundacja PROZON

Wykłady poprowadzą eksperci - znający zagadnienia stosowania czynników chlodniczych w teorii i praktyce.

Warsztaty odbędą się podczas targów FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2015 w dniu 3 marca w godzinach 9.30 - 13.30.

W programie bloki tematyczne:

 • Czy musimy przejść na czynniki alternatywne?
 • Urządzenie i instalacje chłodnicze na CO2 - problemy praktyczne Sprężarki na CO2 - specyfika, zastosowanie, montaż, konserwacja.
 • Wykonawstwo systemów CO2 - od podstaw do dobrych praktyk.
 • Chłodnictwo amoniakalne - wiedza niezbędna dla każdego wykonawcy Sprężarki amoniakalne - zasady doboru i prawidłowego montażu Praktyczne doświadczenia z wykonawstwa instalacji amoniakalnych.
 • Węglowodory w dużych instalacjach chłodniczych Prawo, bezpieczeństwo i wydajność instalacji na HC w praktyce.
 • Czynniki syntetyczne o niskim GWP Alternatywne czynniki syntetyczne - fakty i mity.

Więcej informacji

 

Nowości w systemie rejestracji

Zarejestruj swój udział, kup bilet online.

Za miesiąc (3-4 marca 2015r) rozpocznie się największe wydarzenie branżowe  - Międzynarodowe Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2015 organizowane przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja..

Szybkie wejście na targi

Nowość w zakupie biletów i wejściu na tereny targowe: już dzisiaj można zarejestrować swoje uczestnictwo. Każdy, kto kupi bilet wstępu online, będzie mógł wejść na teren ekspozycji targowej z pominięciem punktów rejestracyjnych.

Na stronie www.forumwentylacja.pl wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i  dokonać opłaty online lub przelewem pocztowym. Zwrotnie, na adres e-mail, przesłany będzie bilet wstępu – imienny identyfikator. Z samodzielnie wydrukowanym biletem – identyfikatorem można będzie od razu przejść przez bramki targowe z pominięciem kolejek do rejestracji.

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają pakiety dla zwiedzających z Katalogiem Wystawców, płyta CD z prezentacjami wystawców oraz prezentacjami  nowych urządzeń i produktów zgłoszonych do Konkursu Najciekawszy Produkt 2015, najnowsze wydanie magazynu Cyrkulacje.

Tradycyjnie, w kasach targowych będzie również można dokonać zakupu biletu gotówką.

Rekordowa edycja Forum 2015 - 150 wystawców

Rekordowa edycja międzynarodowych targów techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. 150 wystawców polskich i zagranicznych.

Tegoroczna, 13. edycja Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja jest rekordowa. Podczas dwóch dni spotkają się wszyscy przedstawiciele branży: producenci i dystrybutorzy, projektanci, instalatorzy, przedstawiciele firm wykonawczych, osoby odpowiedzialne za odbiory techniczne i eksploatację, inwestorzy, architekci, przedstawiciele kadry naukowej i przyszli inżynierowie. Swój udział w targach potwierdziło 150 wystawców z Polski i z zagranicy (zobacz prezentacje wystawców). Ekspozycja targowa zlokalizowana będzie w dwóch halach targowych na powierzchni ponad 6 000 metrów kwadratowych. W czasie targów zaprezentowane zostaną premiery produktów i nowości na nadchodzący sezon. Podczas towarzyszących targom seminariów, na które wstęp mają wszyscy odwiedzający, będzie można wysłuchać wykładów oraz praktycznych prezentacji i przykładów konkretnych zastosowań, a w specjalnej strefie ekspozycyjnej o nazwie Arena Technologii zobaczyć będzie można klimatyzatory i wentylatory różnych producentów. Odwiedzający targi będą mogli zagłosować w konkursie Najciekawszy Produkt i wybrać najlepsze produkty w trzech kategoriach: wentylacja, klimatyzacja i bezpieczeństwo pożarowe.

Ponad 100 Wystawców zgłoszonych na targi!

Już ponad 100 Wystawców zgłoszonych na targi techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej.

W marcowej edycji Forum Wentylacja –Salon Klimatyzacja 2015 swój udział potwierdziło już ponad 100 Wystawców.

Bardzo nas cieszy zainteresowanie Wystawców naszym wydarzeniem – podkreśla Tomasz Trusewicz, Dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja, organizator targów. Do zamknięcia listy wystawców pozostał jeszcze ponad miesiąc czasu, a już dzisiaj możemy powiedzieć, że targi będą rekordowe pod względem zajętej powierzchni. Przyczynił się do tego sukces tegorocznej edycji, którą odwiedziło ponad 3.200 branżystów, ale także fakt, iż marcowe Forum to najlepsze miejsce do prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań technicznych. To również wyjątkowa możliwość zapoznania się z ofertą  branży przed nadchodzącym sezonem.

Listę firm obecnych na targach można zobaczyć tutaj (zgłoszenia na dzień 08.12.2014r.)

FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA  2015 odbędzie się w dniach 3-4 marca 2015r. w Warszawie, w centrum MT Polska.

Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej to największa w Polsce specjalistyczna impreza dedykowana branży, w której udział biorą projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy, firmy wykonawcze, architekci, producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele uczelni technicznych oraz studenci - przyszli inżynierowie. Targi połączone są  z dwudniowym cyklem merytorycznych seminariów.

Relacja z targów 2014

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z 12. edycji.

Zobacz jak wyglądała 12. edycja Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja, która odbyła się w nowej lokalizacji. Filmy z targów można zobaczyć w galerii.

FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2015

Zapraszamy na 13. edycję!

Odwiedzających zapraszamy na przyszłoroczną, 13. edycję najważniejszego wydarzenia branżowego, które odbędzie się w dniach 3-4 marca 2015r., w Warszawie, w centrum targowo-konferencyjnym MT Polska.

Dziękujemy uczestnikom edycji 2014

Stowarzyszenie Polska Wentylacja dziękuje wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja.

Dziękujemy zwiedzającym, wystawcom, prelegentom oraz naszym współpracownikom.

Mamy nadzieję, że udział w targach był dla Państwa satysfakcjonujący.

Miło nam poinformować, że 12. edycja targów cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Odnotowaliśmy najwyższą w historii frekwencję, sięgającą ponad 3000 osób. Możemy się także pochwalić największą w historii wielkością wystawy, która zajęła powierzchnię 5000 m²

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów w marcu 2015. 

Najciekawszy Produkt 2014

Uczestnicy targów wybrali najciekawsze produkty w kategoriach: Wentylacja, Klimatyzacja, Bezpieczeństwo pożarowe.

O zdobyciu tytułu Najciekawszy Produkt 2014 zadecydowała bezwzględna liczba oddanych głosów. Każdy zwiedzający miał możliwość zagłosowania w trzech kategoriach. Zwycięskie produkty w Konkursie Najciekawszy Produkt 2014 to:

Kategoria Wentylacja
Centrala basenowa ETA Pool SPA
Prezentacja produktu

Kategoria Klimatyzacja
Klimatyzator Daikin Emura II
Prezentacja produktu

Kategoria Bezpieczeństwo pożarowe.
Wentylator strumieniowy SCF
Prezentacja produktu

Nowa Lokalizacja

Dynamiczny rozwój targów, zwiększająca się z roku na rok powierzchnia wystawiennicza oraz liczba odwiedzających spowodowały, iż podjęliśmy decyzję o przeniesieniu imprezy do nowego obiektu.

Targi w roku 2014 odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska zlokalizowanym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.
W nowoczesnym obiekcie, na powierzchni ponad 5.000 m2, na jednym poziomie, znajdzie się część wystawiennicza oraz seminaryjna. Na terenie ekspozycji zostaną zbudowane dwie niezależne sale seminaryjne na ok. 200 osób każda. Dzięki temu słuchacze seminariów o wiele łatwiej będą mogli uczestniczyć w wykładach będąc jednocześnie w bliskim sąsiedztwie wystawców.
Nowy, profesjonalny obiekt zapewni komfortowe warunki zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Nowoczesna hala wystawiennicza, przestronny, wyposażony w multimedia hol recepcyjny, parking naziemny i podziemny na 1.500 miejsc, zaplecze cateringowe (bar, punkty kawowe) stwarzają dogodne warunki do zapoznania się z ofertą rynkową. Jednocześnie dogodny prosty dojazd - bezpośrednie sąsiedztwo tras szybkiego ruchu i przystanków komunikacji miejskiej (11 linii autobusowych oraz kolejka SKM) ułatwią zwiedzającym dotarcie.

Program seminariów

Zmiany w przepisach i normach. Dyrektywy europejskie i nowe technologie. Zalecenia projektowe i doświadczenia z realizacji.

To wszystko podczas seminariów odbywających się na targach Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja. Ponad 40 wystąpień najwyższej klasy specjalistów. Wykłady, prezentacje, pokazy przeznaczone dla projektantów, instalatorów i użytkowników instalacji odbywają się w dwóch salach równocześnie. Zobacz ramowy program seminariów

EVIA na Forum 2014

EVIA - Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Wentylacyjnego będzie obecne na tegorocznej edycji Forum. Reprezentanci EVIA będą dostępni we własnym stoisku, a także przeprowadzą specjalne seminarium.

Seminarium będzie poświęcone zmianom w europejskich przepisach, dyrektywach i normach dotyczących branży wentylacyjnej i odbędzie się 6 marca (drugiego dnia targów).
W trakcie trwania odbędzie się również zamknięte spotkanie członków EVIA pracujących w grupach roboczych „Wentylacja w budownictwie mieszkaniowym” i „Wentylacja 2020”.
Stowarzyszenie Polska Wentylacja  jest członkiem EVIA od 2013 roku.

Rejestracja i bilety online

Wszystkich odwiedzających zapraszamy do zarejestrowania się online. Na naszej nowej stronie internetowej uruchamiamy możliwość rejestracji oraz zakupu biletu online.

Dokonanie rejestracji online przyspieszy Państwa wejście na targi. Osoby zarejestrowane online będą obsługiwane w recepcji targów w specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Dzięki temu skróci czas potrzebny do wejścia na teren Targów.
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie internetowej otrzymacie Państwo e-mail ze specjalnym kodem kreskowym przypisanym do Państwa zgłoszenia. Wydrukowane potwierdzenie rejestracji należy zabrać ze sobą i okazać w recepcji targowej, a następnie opłacić bilet wstępu. Kod kreskowy posłuży do identyfikacji zgłaszającej się osoby, nie będzie więc potrzeby wypełniania dodatkowych formularzy rejestracyjnych. Jeżeli osoba zarejestrowana zapomni zabrać potwierdzenia, w recepcji zostanie zidentyfikowana po podaniu nazwiska i także będzie mogła wejść na targi.
Bilet online – zachęcamy do zakupu e-biletów wstępu na targi w przedsprzedaży internetowej. To szybka i wygodna forma nabycia biletu, pozwalająca jeszcze szybciej wejść na targi.
Osoby posiadające e-bilety będą korzystać ze specjalnej możliwości szybkiego wejścia na teren ekspozycji.
Kupujący e-bilet  otrzyma elektronicznie  fakturę i będzie mógł opłacić  transakcję przelewem online, kartą kredytową lub tradycyjnym przelewem.

Autokarem na FORUM 2014

Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków i Rzeszów – z tych miastach wyruszą specjalne autokary, które przywiozą uczestników na targi.

W ramach pakietowej usługi zapewnimy transport do/z Warszawy, bilet wstępu na targi i seminaria, posiłek i aromatyczną kawę.
Korzystając ze zorganizowanego przejazdu będzie można łatwo i komfortowo dotrzeć bezpośrednio na tereny targowe oraz wejść specjalnym szybkim wejściem na teren ekspozycji. Zorganizowany przyjazd autokarem to naszym zdaniem interesująca alternatywa dla indywidualnych przyjazdów. Czas podróży można wykorzystać na wypoczynek, aby jak najefektywniej spędzić czas na targach.
Nie bez znaczenia będzie także atrakcyjny koszt przejazdu.
 

Kalibracja urządzeń pomiarowych

Podczas tegorocznego Forum Wentylacja firma B&L International umożliwi bezpłatne wzorcowanie do trzech mierników wilgotności i temperatury.

Sprawdzenie zostanie przeprowadzone za pomocą przenośnej komory klimatycznej typu HygroGen2 szwajcarskiej firmy Rotronic.
Zapraszamy odwiedzających wystawę do zabrania swoich przyrządów pomiarowych i skorzystania z usługi.
 

ARENA TECHNOLOGII

Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej Strefy Prezentacji o nazwie ARENA TECHNOLOGII. Tematem przewodnim są rekuperatory i małe centrale wentylacyjne (o wydajności do 1000m3/h).

Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej Strefy Prezentacji o nazwie ARENA TECHNOLOGII.
Tematem przewodnim są rekuperatory i małe centrale wentylacyjne (o wydajności do 1000m3/h).
 
Arena Technologii będzie zlokalizowana w centralnej części wystawy. Będzie to przestrzeń otwarta, specjalnie oznakowana i łatwo dostępna dla zwiedzających. Na wydzielonej części ekspozycji zwiedzający będą mieć możliwość bezpośredniego porównania produktów różnych producentów. 
 
W Arenie swoje produkty zaprezentują między innymi: AERECO, ALNOR, BARTOSZ, CENTRUM KLIMA, ELEKTRONIKA, HARMANN, HESTOR, ISTPOL, GRUPA KLIMA-THERM, METALPLAST, OSTBERG, VENTERMO, VENTIA/KOMFOVENT.